سوالات متداول

GPS چیست و دستگاه تسلا جی پی اس با چه روشی ردیابی را انجام می دهد ؟ 

جی پی اس یا سیستم مکان یاب جهانی [Global Positioning System] یک سیستم مکان یابی بااستفاده از ماهواره های مرجع است. دستگاه تسلا جی پی اس به وسیله ارتباط با تعدادی (حداقل سه عدد) از ماهواره ها فاصله شما را تاآنها تعیین میکند و موقعیت دقیق دستگاه روی زمین را به دست می اورد . این ماهواره‌جی پی اس به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار زمین قرار داده شده‌اندکه علاوه بر جی‌پی‌اس، دو سیستم کمابیش مشابه دیگر نیز وجود دارد: سیستم گلوناس که دولت شوروی ساخته و اکنون به‌دست کشور روسیه اداره می‌شود و سیستم گالیله که کشورهای اروپائی آن را برای وابسته نبودن به سیستم آمریکائی جی‌پی‌اس ساخته اندکه دستگاه تسلا جی پی اس با این دو ماهواره هم سازگاری دارد.

روش استفاده از سامانه ردیابی چگونه است ؟

پس از خریداری و نصب دستگاه هوشمند دزدگیر وردیاب بروی خودرو به شما یوزر و پسورد اختصاص داده میشود که شما می توانیددر قسمت پنل ردیابی تسلا جی پی اس با وارد کردن شماره ملی به عنوان یوزر و کلمه عبوری که به عنوان پسورد برای شما پیامک می شود وارد سامانه شوید توجه فرمایید حتما پس از ورود به سامانه نسبت به تغییر پسورد اعمال شود.

ردیاب چیست و چگونه کار میکند؟

ردیاب دستگاهی بسیار کوچک است که به صورت پنهانی بروی خودرو نصب می شود که هنگام سرقت خودرو کاربر میتواند از طریق گوشی اندروید ویا سایت خودرو را ردیابی نماید.

پس از نصب دستگاه بر روی خودرو یوزر و پسورد اختصاصی به کاربر تعلق میگیرد که کاربر میتواند با ورود به سامانه ، تنظیمات دزدگیروردیاب هوشمند و همچنین ردیابی آنلاین و گزارش گیری آفلاین خودرو را داشته باشد.

دستگاه هوشمند دزدگیر وردیاب تسلا جی پی اس چگونه کار میکند ؟

دستگاه هوشمند تسلا جی پی اس یک دستگاه کوچک میباشد که به سیمکارت مجهز است و معمولا در زیر داشبورد خودرو و یا هر جایی که خود مالک تمایل داشته باشد می تواند با نصاب هماهنگ کند و به صورت کاملا مخفیانه جاسازی می شود و چند عدد سیم دارد که به سیم کشی خودرو متصل می شود و بعد از نصب در هر لحظه محل دقیق خودرو را از طریق انواع ماهواره ها دریافت می کند و از طریق اس ام اس به موبایل صاحب خودرو موقعیت لحظه ای خودرو ، سرعت لحظه ای خودرو، وضعیت درب خودرو و وضعیت موتورو... خودرو را ارسال می کند . همچنین از طریق سایت تسلا جی پی اس صاحب خودرو می تواند خودروی خود را بصورت زنده و آنلاین ردیابی کند و کل مسیرهای پیموده شده خودرو خود را به مدت یک سال بر روی نقشه مشاهده کند

نحوه واگذاری دستگاه جی پی اس و سیم کارت به شخص ثالث چگونه می باشد ؟

هنگامی که خریدار ، خودرو رابه همراه دستگاه دزدگیر وردیاب خریداری کند مالک قبلی و خریدار باید نسبت به مراجعه به یکی از نزدیکترین دفاتر امور مشترکین به جهت تنظیم مشخصات و تغییر سند سیم کارت و مالکیت سیم کارت اقدام نمایند و شرکت تسلا جی پی اس هیچ گونه مسئولیتی در این مورد را ندارد و همچنین جهت انتقال پنل ردیابی تسلا جی پی اس ، به مالک قبلی باید به پنل ردیابی خود مراجعه نموده و در قسمت پشتیبانی ، قسمت "درخواست انتقال و یا لغو" را انتخاب نماید و مراحل تایید انتقال را انجام دهید و پس از انجام این مرحله و وارد نمودن شماره همراه مالک جدید ، دستگاه از سامانه حذف و به سامانه جدیدی که از طریق پیامک به مالک جدید اطلاع رسانی می گردد منتقل می شود .

هنگام اختلال در کار دستگاه جی پی اس چگونه میتوان با شرکت تسلا جی پی اس در ارتباط بود و مشکل را در میان گذاشت؟

کاربران می توانند با مراجعه به سامانه بخش زیر گروه پشتیبانی قسمت سوالات متداول پاسخ سوالات خود را دریافت کنند در غیر این صورت از سه طریق می توانند با شرکت تسلا جی پی اس ارتباط برقرار کنند:

1-کاربران می توانند حضوری به نمایندگی مراجعه یا از طریق سامانه برای نمایندگی پیام ارسال کنند ونمایندگی به شرکت تسلا جی پی اس اعلام میکند سپس کارشناسان شرکت بررسی وپاسخ را برای نمایندگی ارسال می کند که نمایندگی میتواند پاسخگوی کاربران خود باشند که این روش بیشتر برای شهرستان ها وراه های دور از شرکت تسلا جی پی اس که نماینده کل می باشد استفاده می شود.

2-کاربران با مراجعه به سامانه قسمت پشتیبانی برای شرکت تسلا جی پی اس پیام خود را ارسال کنند ،سپس مهندسین شرکت آن را بررسی کرده و پاسخ را برای کاربران ارسال می کند.

3-کاربران با مراجعه به سامانه شماره تلفن شرکت تسلا جی پی اس و شماره همراه کارشناسان را مشاهده و تماس گرفته و کارشناسان پاسخگوی تمامی کاربران می باشند.

پس از نصب دستگاه دزدگیر و ردیاب در چه مواقعی به صاحب خودرو اس ام اس ارسال می شود ؟

سامانه تسلا جی پی اس یک سامانه کاملا سفارشی و هوشمند بوده که کاربران می توانند هر نوع هشداری را بر حسب نیاز و به طور دلخواه تنظیم نمایند از جمله :

هشدار افت ولتاژباتری

اعلام سررسید (فیلتر ها ، روغن ، لاستیک ، سرویس موتور )

سرعت غیر مجاز

لرزش خودرو

باز شدن دربها

قطع باتری

حرکت خودرو

توقف خودرو

باز شدن سوئیچ

اعلام سرقت خودرو

تغییر سیم کارت

خروج یا ورود به محدوده تردد

دستگاه هوشمند دزدگیر و ردیاب تسلا جی پی اس قابلیت نصب بر روی چه خودروهایی را دارد ؟

این دستگاه هوشمند قابلیت نصب بر روی انواع خودرو را دارد از پراید گرفته تا پژو و انواع مدل ماشینهای خارجی سبک و سنگین و ماشینهای راه سازی و همچنین قابلیت نصب بر روی موتورسیکلت را هم دارد.

چه سیمکارتی را می توان در داخل دستگاه هوشمند خودر قرار داد ؟ .

هر نوع سیمکارت اعتباری یا دائمی را شامل ایرانسل ، همراه اول و...که از شبکه 2G پشتیبانی کند را می توان در داخل ردیاب قرار داد ولی برای ردیابی بهتر در کل کشور بهترین گزینه سیمکارت اعتباری همراه اول می باشد که به صورت پیش فرض داخل دستگاه می باشد .

آیا با قطع برق باطری خودرو و دستکاری برق خودرو، دستگاه هوشند دزدگیر وردیاب از کار می افتد؟

خیر . ردیاب خودرو دارای یک باطری داخلی است که بعد از قطع برق خودرو توسط باتری داخلی عمل ردیابی را به مدت 12ساعت انجام می دهد و به صاحب خودرو از طریق اس ام اس اطلاع می دهد که برق خودرو دستکاری شده است .

در چه فاصله ای می توان خودرو خود را از راه دور با ارسال اس ام اس خاموش کرد ؟

بدلیل اینکه دستگاه از بستر شبکه موبایل استفاده میکند لذا در هر نقطه از جهان بدون محدودیت فاصله می توانید با ارسال یک اس ام اس، خودرو خود را در هنگام سرقت و یا در مواقع اضطراری خاموش کنید و در این حالت دیگر خودرو به هیچ عنوان قابلیت روشن شدن دوباره را ندارد مگر اینکه صاحب خودرو مجددا به ردیاب خودرو اس ام اس ارسال کند و اجازه روشن شدن دوباره را صادر کند

پک دستگاه هوشمند دزدگیر و ردیاب تسلا جی پی اس دارای چه قطعاتی است

پک بسته بندی شده دارای خود دستگاه ردیاب که در اندازه9*13سانتی متر ، آنتن های جی اس ام و جی پی اس ، رله برای خاموش کردن خودرو از راه دور ، سیمهای رابط ،دارای دوعدد ریموت کنترل ویک عدد رله اضافه برای وصل شدن به قفل مرکزی خودرو میباشد و همچنین دارای آژیر سیرن و شک سنسور و شاسی کاپوت وال ای دی می باشد.

در مواقعی که شبکه موبایل قطع شود و یا آنتن دهی موبایل مناسب نباشد ردیاب به چه صورت عمل می کند ؟

هنگامی که شبکه موبایل قطع می شودبه صورت اتوماتیک نقاط و مکانهایی را که خودرو طی کرده از ماهواره های جی پی اس دریافت می کند و در حافظه جانبی دستگاه ذخیره می کند

بعد از وارد شدن خودرو به محدوده آنتن دهی مکانهای مورد نظر را بر روی سامانه تسلا جی پی اس ارسال می کند و صاحب خودرو می توا ند متوجه شود که در این فاصه خودرو در چه مکانهایی بوده است

دستگاه دزدگیروردیاب هوشمند تسلا جی پی اس با چه ولتاژی کار میکند؟

ولتاژکاری دستگاه بین 7 الی 30 ولت می باشد بنابراین می توان این دستگاه را بر روی هر وسیله نقلیه که ولتاژ کاریشان بین12 الی 24 ولت می باشد اعم از خودرو های سبک و سنگین نصب می شود . لازم بذکر است سیستم تغذیه این دستگاه به گونه ای طراحی شده است تا در برابر محدوده ی وسیعی از نوسانات برق خودرو مانند نوسانات ناشی از استارت و دینام خودرو مقاوم باشد.

کیفیت شنود دستگاه ردیاب تسلا جی پی اس چگونه می باشد؟

دستگاه تسلا جی پی اس دارای میکروفن بسیار حساس می باشد که با آن می توان صداهای داخل کابین خودرو را شنود کرد.

نحوه فعالسازی [GPRS] سیمکارتهای همراه اول چگونه می باشد؟

پس از نصب و تحویل گرفتن دستگاه جی پی اس ،دستگاه به صورت اتوماتیک تنظیمات خود را از شبکه دریافت می کند.

آیا میتواند سامانه ردیابی آنلاین را برروی گوشی موبایل یا تبلت استفاده نمود؟

بله به دلیل واکنش گرابودن سامانه تسلا جی پی اس کاربر میتواند باورود به سامانه از امکانات کامل سیستم از جمله مشاهده انلاین همچنین گزارش گیری استفاده نماید.

آیا امکان ردیابی دستگاه تسلا جی پی اس در هر جای کشور یا خارج از کشور امکانپذیر است؟

بله ، هرکجای کشور که آنتن دهی تلفن همراه باشد دستگاه قابل ردیابی است و در خارج از کشور هر سیستم به نوع اپراتور مورد استفاده می تواند قابلیت رومینگ بین المللی جهت ردیابی آنلاین استفاده نمود.

آیا امکان خاموش کردن خودرو توسط ارسال پیامک وجود دارد؟

بله با ارسال کد دستوری( kill یا خاموش )میتوانید خودرو سرقت شده را در هر جای کشور خاموش و متوقف کنید

آیا استفاده از پنل شما هزینه دارد ؟ سالیانه پول پولی بابت حق شارژ پنل باید پرداخت ؟

سال اول به طور رایگان می باشد ، از سال دوم سالیانه مبلغ 10000 تومان باید پرداخت گردد.

طریقه شارژ سیمکارت دستگاه تسلا جی پی اس از راه دور چیست ؟

1-از طریق کد دستوری USSD برای مثال :#733*

2-از طریق سامانه های شارژ اینترنتی

3-از طریق پنل ردیابی